Loading
| כניסת מטפלים | צור קשר|About Iapp
בית הספר לפסיכותרפיה של מכון מגיד מבית האוניברסיטה העברית ההרשמה בעיצומה למחזור ד' של המסלול ללימודים מתקדמים 'לקרוא את ביון' נותרו מקומות ספורים בתכנית התלת שנתית לפסיכותרפיה בגישה דינאמיתבמהלך חודש יוני מתקיימים ראיונות הקבלה לתכניו
פרטים נוספים >>
נמשכת ההרשמה ללימודי פסיכותרפיה בילדים ובנוער בגישה פסיכואנליטית אוניברסיטת תל אביב שנה"ל תשע"ח. ניהול אקדמי: אבי שרוף ויונית שולמן התכנית מתקיימת במסגרת היחידה ללימודי המשך והשתלמויות, ביה"ס לעבודה סוציאלית לפרטים נוספים המשיכו בקריאה
פרטים נוספים >>
כנס "הילד שקשה להגיע אליו - מינקות עד גיל ההתבגרות" הכנס יתקיים ביום שישי 28/04/2017 בין השעות 08:30-14:40 באולם מרבאום, הפקולטה לרפואה, אוניברסיטת תל אביב.
פרטים נוספים >>
תכנית הכשרה תלת-שנתית ללימודי פסיכולוגיית העצמי איגוד ישראלי לפסיכולוגיית העצמי ולחקר הסובייקטיביות פותח מחזור לימודים חדש של תכנית-יסוד להכשרה תלת-שנתית בפסיכותרפיה 2016/17-2018/19
פרטים נוספים >>

מהנעשה באגודהשלום רב.

אנו שבים אליכם עם דף מידע בנוגע לפעילויות האגודה, עכשוויות ומתוכננות.
הרצאות  בירושלים
בשעה טובה מתארגנת גם בירושלים סדרת הרצאות מטעם האגודה. ההרצאות תתקיימנה בימי שני, בשעה 20.30 (קפה והתאספות ב-20), באולם טדי קולק, רח' רד"ק 20.
הסדרה תתחיל מייד לאחר חגי תשרי. הודעה מפורטת – בקרוב. אנו רואים בכך הזדמנות חשובה ליצור קבוצה של חברי אגודה גם בירושלים.
מרכזת ההרצאות: חברת ועד האגודה ניצה גילת.
 
כנס האביב
בסיפוק רב נציין שבשנה החולפת ערכנו כנס שנתי עם פרופ' ת'יאודור ג'ייקובס מניו יורק, אנליטיקאי בעל שם עולמי. בכנס שיתף אותנו במספר נושאים שהם במרכז התעניינותו כיום כגון זיכרון, enactment, טעויות המטפל, מושג התקווה ועוד.לצידו הרצו והגיבו אנליטיקאים ואנשי רוח בכירים מישראל, בינם דר' שלומית כהן, מר יוסי טמיר, הרב דניאל אפשטיין, מר ג'ראר פולבר ודר' מיכל בן נפתלי.
בהתאם לאווירה הייחודית המאפיינת את רוחה של האגודה, הוקדש זמן ייחודי לרב שיח עם הקהל.
ביום שלפני הכנס, קיימנו מפגש הדרכה של פרופ' ג'ייקובס על חומר קליני, במסגרת מצומצמת.
ימי עיון מטעם חטיבת הטיפול בילדים ונוער של האגודה
חטיבת הילדים והנוער של האגודה קיימה, זו השנה השלישית, 3 ימי עיון ששילבו כבשנים הקודמות הרצאות מליאה ועבודה בקבוצות קטנות, וכל זאת באוירה נעימה, פתוחה ומאפשרת.   
ביום הראשון דנו בנושא עבודה עם הורים. יום העיון הוקדש לזכרה של חברה יקרה באגודה ובוועד שנפטרה בטרם עת - מרים רוזנטל. בהמשך השנה עסקנו בגישות עכשוויות בטיפול בדיכאון עם ילדים, נוער ומשפחותיהם, והיום השלישי עסק בסוגיות הנוגעות בנושא המורכב והרגיש של מיניות בטיפול בילדים ונוער. הנוכחות בימי העיון היתה מלאה ותגובות המשתתפים חיוביות ביותר.
 
ימי העיון הצפויים השנה מטעם חטיבת הטיפול בילדים ונוער של האגודה
בהזדמנות זו ברצוננו ליידע איתכם שבתום 3 שנים של עבודה מאומצת, יצירתית, וראוייה לציון, חברת ועד האגודה יונית שולמן, מסיימת את תפקידה כיו"ר החטיבה. אנחנו מודים מקרב לב ליונית על שלוש שנים מרשימות ומרגשות.
אנחנו מברכים בברכת ברוך הבא את היו"ר הבא של החטיבה: מר יוסי צוק, ומאחלים לו הרבה הצלחה.
אנחנו שמחים לפרסם בזאת, פירסום ראשוני, את 3 ימי העיון הצפויים במסגרת זאת בשנת העבודה החדשה:
11.11.12 - ?לחשוב את הילד?: דיון על מקרה טיפולי מנקודות מבט תיאורטיות שונות.
04.02.13 - ?פיתחו את השער פיתחוהו רחב?: על תמורות במבנה המשפחה והשלכותיהן על הקליניקה.
05.05.13 - ?נפרדנו כך? - על סיומים ופרידות בטיפול בילדים ובנוער.
 
פרטים נוספים יועברו בהמשך. 
 
מפגש פסיכותרפיסטים יהודים וערבים
השנה קידמנו סדרת מפגשים של אנשי מקצוע יהודים וערבים. המפגשים נערכו במסגרת היחידה למניעה וטיפול בהתעללות ופגיעה מינית בילדים של השירות הפסיכולוגי היעוצי (שפ"י), המאפשרת הדרכה למטפלים בילדים שעברו התעללות. אנשי המקצוע שלקחו חלק בקבוצה עובדים עם אוכלוסיות של ילדים באיזור וואדי ערה, כפרים דרוזים בגליל, ילדים יהודים וערבים הגרים באיזורי העיר והכפר בישראל.
הקבוצה התמקדה במספר מישורים – הן בדיון ועיבוד הטיפול המורכב בילד ומשפחתו לנוכח חשד או לאחר חשיפת דבר פגיעה מינית או התעללות והן בהתבוננות בהשפעה התרבותית על הילד ועלינו כמטפלים החיים בחברה הטרוגנית.
הקבוצה הונחתה בשיתוף של שתי נשות מקצוע - ד"ר גלית בן אמיתי, פסיכיאטרית ילדים וגב' נאדיה מסארווה, פסיכולוגית חינוכית, המשמשת כרכזת ארצית בנושא פגיעות מיניות בשפ"י. המפגשים נערכו בתדירות של פעמיים בחודש, במכללת אלקאסמי בבאקה אל גרבייה, בהשתתפות 7 אנשי מקצוע, יהודים וערבים.
העבודה בקבוצת הדרכה משותפת נועדה להעזר במפגש הבין תרבותי כמרחב מפרה של למידה על ה'זר' וה'אחר' שבתוכנו לצד מציאת הדומה והמשותף בחוויה שלנו כמטפלים. סיימנו את השנה בתחושה של הצלחה, הן בזכות מפגש פורה ולמידה בתחום הטיפול בנושא כה מורכב ורגיש זה, אך לא פחות בגלל מפגש מרגש של אנשי מקצוע יהודים וערבים שיכולים בשיח משותף להתקרב ולהתבונן במרחב התרבותי הכה מורכב בו אנו פועלים. הקבוצה מתוכננת להמשיך ולעבוד יחדיו בשנה הבאה.
 
קבוצות הלמידה של האגודה
נמשכה פעילות קבוצות הלמידה המתמשכות של החטיבה, בהנחיית בטי ברגר, רחל אברמוביץ צ'חנובסקי, נעמי מילר, אחינעם מצר גור ויונית שולמן. הפעילויות הללו הינן ללא תשלום למשך שנה עבור חברי האגודה.
 
אנו מזמינים חברים המעונינים להנחות קבוצות, להשתתף, להציע רעיונות או ליזום פעילויות בחטיבה לפנות אלינו. נשמח לשמוע ולקבל פידבקים, רעיונות ויוזמות חדשים ורעננים.
 
הרצאות ימי חמישי בערב
גם השנה המשכנו במסורת הרצאות ימי ה' בערב, אחת לחודש. הרצאות אלה זוכות למוניטין רב בהיותן במה לשיח ומפגש מפרה, העוסק בסוגיות שבלב הטיפול הפסיכואנליטי.
ההרצאות השנה עמדו תחת הכותרת: "כעוף החול – טרנספורמציה בתהליך הטיפולי". 
אירחנו שורה של מרצים מרתקים, כל אחד מהם בעל ראייה ייחודית וניסיון טיפולי עשיר – אשר דנו בסוד השינוי המתרחש במפגש הטיפולי. המרצים היו חיותה גורביץ, ד"ר בעז שלגי, אריאל יזהר, שמואל גרזי, ד"ר אבי באומן, יונית שולמן, פרופסור מרואן דוירי וענת פרי. את הסידרה ריכזו ניצה גילת ודר' רז אבן.

ו - השנה:

בשנה הקרובה הרצאות ימי חמישי של האגודה תעסוקנה בנושא מרתק שכותרתו: "הגוף במרחב הפסיכואנליטי". ההרצאות תועברנה ע"י מרצים מובילים ומרתקים: ד"ר ענת פלגי הקר, יעל סמואל, אבי שרוף, ברכה הדר, תמר פולק, ד"ר לאה קליין, ד"ר אביבה אייזנברג, יורי סלע וד"ר יוסי טריאסט. פרטים בהמשך.


 
סדנה בנושא חלומות
קיימנו סדנה שנתית "תורת החלומות במרחב הטיפולי". הסדנה כללה 8 מפגשים עם ששה מנחים מזרמים אנליטיים שונים, והתבססה על עבודה עם חלומות (גם אישיים וגם של מטופלים) וגם על לימוד תיאורטי מזוויות ראייה שונות. את הסדנאות הנחו 
תמר לנגבהיים, דלית אבן , אורנה שור, ד"ר אילן ברנט, ד"ר רוית ראופמן וד"ר יואב יגאל. ריכז את הסדנאות דר' רז אבן, יו"ר האגודה.
 
יום עיון: נוירופסיכואנליזה
קיימנו השנה יום עיון על הנושא החדשני והמתפתח של הנוירופסיכואנליזה  – אשר בו דנו בשאלה: האם חקר המוח והטיפול בנפגעי ראש – יכול ללמד אותנו יותר על הבנת המנגנונים העמוקים של נפשנו?
 יום העיון נערך בשיתוף עמותת הפורום הישראלי לנוירופסיכואנליזה.
       
ערב השקה
קיימנו ערב הרצאות והשקת הספר: "חלומות ומעשיות - זיקות גומלין ופרשנות בין-תחומית" מאת חברת האגודה ד"ר רוית ראופמן. 

חוברות האגודה
הידע המקצועי, המתקבל מכול פעילויות האגודה (הכנסים השנתיים, הרצאות ימי חמישי, ימי עיון ילדים), נאסף ומתפרסם, לאחר עיבור ועריכה , בחוברות מקצועיות היוצאות מטעם האגודה.
מאגר החוברות מהווה קובץ עשיר של ידע מצטבר ועדכני, המשקף את האוסף המגוון של תחומים ואנשי המקצוע, הפועלים בתחום הפסיכותרפיה הפסיכואנליטית בארץ בנושאים שונים. החומר נאסף מן ההרצאות ומן הסדנאות והוא כולל הצגות קליניות, כמו גם חשיבה משותפת שהתפתחה בתוך דיונים, שהתנהלו אודותיהם.

ניתן לרכוש בשלב זה את החוברות הבאות:
* "התזכור מה יפתה, מה קשתה, מה ארכה הדרך – על זיכרון, טעויות ותקווה במסע הטיפולי. כנס בהשתתפות פרופ' טד ג'ייקובס מניו יורק ומרצים בכירים מישראל
 
*"המטפל כאדם – על העברה נגדית ומעבר לה"
 
* "המסגרת הטיפולית – בין המובן מאליו למוטל בספק"
 
* "הפירוש - הלכה ומעשה במפגש הטיפולי"
 
* פסיכותרפיה פסיכואנליטית בילדים - "בין הממשי לסמלי"
* "בין כאוס לבריאה, בין מציאות לחלום, בין פסיכואנליזה ואמנות" – מבט מסוקרן על מרחב הביניים שבין פסיכואנליזה ואמנות
 
* "מצבי תודעה במרחב האנליטי"
 
בקרוב תצא החוברת: "וגופך לי מבט וחלון וראי...": גוף ונפש במרחב הפסיכואנליטי
 
את החוברות ניתן לרכוש בפעילויות האגודה או על ידי משלוח המחאה לנירית סוקרי במשרד האגודה בכתובת: האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית, ת.ד.6066, הרצלייה,.46159  טלפקס: 09-9587717 . עלות החוברות 80 ₪ לחברי האגודה ו-100 ₪ למי שאינו חבר, בתוספת של 13 ₪ דמי משלוח.

מרחבים – כתב עת אינטראקטיבי למחשבה פסיכואנליטית
האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית מוציאה לאור כתב - עת מקוון באוריינטציה פסיכואנליטית. כתב - העת  פועל ברוח האגודה שכוללת: פתיחות לזרמים השונים, יצירת רב - שיח ומעורבות חברתית.
היות ומדובר בפרסום ברשת האינטרנט, אנו רותמים את כוחו של המדיום לטובתנו, וכך עלה הרעיון של כתב - עת אינטראקטיבי, כלומר, כזה המאפשר רב-שיח דינמי סביב תכניו. על מנת ליצור דיון וחשיבה משותפת ואינטראקטיבית נשלחים חלק מהמאמרים לקריאה מוקדמת ע"י עמיתים לצורך קבלת תגובות, המתפרסמות יחד איתם בגיליון. הדבר נעשה כמובן בתיאום מלא עם כותבי המאמר, אשר יכולים בתורם להשיב לתגובות. המאמרים עוברים עריכה על ידי חברי המערכת, ולפי הצורך גם על ידי קוראים חיצוניים ואנו מקפידים להגיב במהירות ובענייניות לכותבים ולמגיבים המעניקים לנו מיצירתם. כתב-העת מופץ חינם לכל נמעני האגודה ופתוח כמובן לקריאה לכל המתעניינים.
כתב העת  המוצג לפניכם (כאן) כולל מאמרים מרתקים הצבועים בגוונים שונים ופותחים כל אחד בדרכו, מרחב רענן לחשיבה על העיסוק הפסיכואנליטי, כמו גם, מספר תגובות והתייחסויות מרתקות .
אנו מזמינים אתכם הקוראים לשלוח למערכת התייחסויות נוספות, הארות, הערות ומחשבות. רשימות תגובה יפורסמו בגיליון העוקב. במקביל לכך ניתן להגיב למאמרים גם במסגרת קבוצת הדיון המקוונת של האגודה.
תקוותנו היא ליצור כתב עת פועם ונושם שיאפשר כתיבה ומחשבה משותפת ויהווה אכסניה ייחודית ומכובדת לעוסקים בכתיבה על פסיכואנליזה על כל נגזרותיה.
אתם מוזמנים לגלות אתנו מרחבים חדשים (כאן),
בברכה
צוות המערכת:
רז אבן, רחל אברמוביץ, נעמה בר שדה, רונית לזר, רועי סמנה, איל עציוני, ענת פרי, רוני פרישוף


קבוצות הדיון המקוונות
במסגרת האגודה פועלות מספר קבוצות דיון אינטרנטיות כקבוצות גוגל ("פורומים").
כל הקבוצות סגורות ומיועדות לאנשי מקצוע שנרשמים לאחר זיהוי מקצועי בלבד.
הקבוצות הן:
א. פורום לחברי האגודה בלבד
ב. פורום של חטיבת הילדים והנוער
ג. פורום דיונים לחברים וגם לעמיתים שאינם חברים
האגודה מזמינה את חבריה להירשם לפורום הדיונים המקוון, המיועד לחברי אגודה בלבד. הפורום מיועד לחיזוק הקשר בין חברי האגודה לחברי הועד ושיתוף חברי האגודה בפעילות השוטפת. ניתן להירשם לפורום החברים כאן.
פורום חטיבת הטיפול בילדים ונוער - מיועד למטפלים המשתתפים בבפעילויות החטיבה. האגודה פתחה בנוסף לפורום החברים שלה, גם פורום דיונים רחב יותר המיועד הן לחברים והן לעמיתים.פסיכותרפיסטים מוכרים המטפלים בגישה פסיכודינמית (כולל היונגיאנית) - מוזמנים להירשם לקבוצת הדיון (גם מתמחים יכולים להירשם).
כדי להירשם - ניתן ללחוץ כאן.
 
כל זאת כמובן, בנוסף לפעילות השוטפת של האגודה. אנו יוזמים ומקימים קבוצות למידה והדרכה מתמשכות המיועדות לחברי האגודה, הרשמה מוזלת לכתבי עת פסיכואנליטיים ומאגר ה- PEP ועוד.
 
 ולסיכום:
כפי שכבר ציינו, שמנו לנו למטרה להדק ולהעמיק את הקשר בין כל חברי האגודה, בתוך וסביב הועד. מגמה זו חיונית בעיננו, ומהותית לרוחה וליסוד קיומה של האגודה. אנחנו מעונינים לשמוע את משאלותיכם וצרכיכם, להרבות ולהעמיק את הרב שיח בקבוצות דיון ולימוד, לעבות את רשימת המטפלים חברי האגודה באתר האגודה שלנו ועוד. כמו כן, כחלק מהותי ממגמה זו, אנחנו קוראים למי מכם שטרם עשה זאת להצטרף כחברים לאגודה (פרטים לגבי קבלה לחברות). נוכחות פעילה באגודה כמו גם תשלום דמי החבר, מהווים ביטוי לשותפות המקצועית - תיאורטית שבין חבריה, ומאפשרת את קיומה ההמשכי של העמותה. אנחנו בטוחים בשותפות אותה אתם חשים עם מטרותינו ופעילויותינו, עימדו מאחוריה. פעלו, תירמו והיתרמו.

מתמחים וחברים נלווים
ברוח רצוננו לגייס ולבנות את דור העתיד של מטפלים פסיכואנליטיים בארץ ובאגודה אנו מעוניינים לעודד מתמחים, מטפלים צעירים ואנשים המתעניינים בחשיבה ועבודה פסיכואנליטית להצטרף לשורותינו כחברים נלווים. חברות נלווית מיועדת למתמחים ולאנשים בעלי עניין בהשקפה הפסיכואנליטית, בתיאוריה ובפרקטיקה, המזדהים עם מטרות האגודה ומעוניינים להשתייך אליה, ואינם עומדים בקריטריונים של חברות מלאה. אנחנו נשמח לקבלכם אלינו. מתמחים ומטפלים צעירים שאינם עונים עדיין על הקריטריונים לחברות מלאה, יכולים להירשם כחברים נלווים בהנחה של 50% מדמי החבר עד אשר יוכלו להתקבל כחברים מן המניין.
 
דיוור באמצעות האתר והדואר האלקטרוני
לכל המעוניינים לשמור עימנו על קשר, ולקבל הודעות שוטפות על הקורה בשורות האגודה ופעילותה, אנו מבקשים שתוסיפו את שמכם לרשימת התפוצה (כאן). אנו מודים לכם על שיתוף הפעולה ומברכים את אלה שנרשמו לא מכבר ואת המצטרפים החדשים.

חברות ודמי חבר
חברי אגודה: למי שמסיבה כלשהי טרם שילם את דמי החבר עבור שנת תשע"א (350 ₪) מתבקש לעשות זאת בהקדם. שובר תשלום ניתן למצוא כאן. ו – למי שטרם חבר באגודה: אנחנו מודעים לשותפות אותה אתם חשים עם דרכה של האגודה, ולנוכחותכם החשובה בפעילויותיה. אנחנו קוראים לכם להצטרף אלינו כחברים. עיזרו לנו להרחיב ולחזק את שורותינו. אנו מודעים לעובדה שתקופה זו אינה פשוטה מבחינה כלכלית ושהציפייה להיות חברים משלמים במגוון של אגודות מקצועיות אינה מקלה על כך. יחד עם זאת, נוכחות פעילה באגודה כמו גם תשלום דמי החבר, מהווים ביטוי לשותפות המקצועית - תיאורטית שבין חבריה, ומאפשרת את קיומה ההמשכי של העמותה. בנוסף לכך מוזיל תשלום דמי החבר משמעותית את ההשתתפות בפעילויות השונות ומבטיח קבלת מידע ועדכון שוטף בנעשה.
במדור "חברות באגודה" תמצאו שאלון קבלה לחברות באגודה. הנכם מוזמנים למלא ולשלוח.

אנחנו בטוחים בשותפות אותה אתם חשים עם מטרותינו ופעילויותינו, עימדו מאחוריה. פעלו, תירמו והיתרמו.
מחכים לדואר מכם, ולראותכם בפעילויותינו.
בברכה,
ועד האגודה 
 
14/08/17 קבוצות קריאה למטפלים בנושא "תורת החלומות" קבוצות קריאה בנושא תורת החלומות. הקבוצות הן של עמיתים ללא תשלום.
פרטים נוספים >>
09/10/13 הרשמה למכתבי התפוצה של האגודה
פרטים נוספים >>
14/08/17 החטיבה לטיפול זוגי בגישה פסיכואנליטית תוכנית
פרטים נוספים >>
01/01/70 תוצאות סקר החברים שנערך ב 2016 תוצאות סקר החברים שנערך ב 2016
פרטים נוספים >>
01/01/70 ימי העיון של 2016-2017 : דגשים מרכזיים ימי העיון של 2016-2017 : דגשים מרכזיים
פרטים נוספים >>
01/01/70 האתר החדש iapp-psy.org
פרטים נוספים >>